صفحه اصلیفروشگاه آنلاین پیگیری سفارشفروشندهکسب درآمد(بازاریاب)تالار گفتگودرج بنر ویژهایستگاه آگهیاخبار و مقالاتواریز وجهدرباره ماتماس با ما

سمینار مقدمه ای بر پایش سلامت سازه ها

8370
قیمت: 400,000 ریال
سمینار مقدمه ای بر پایش سلامت سازه ها


سمینار مقدمه ای بر پایش سلامت سازه ها
با استفاده از روش هاي عیب یابی می توان مکان هاي خرابی در سازه را شناسایی نمود و بدین ترتیب با انجام اقدامات لازم، از گسترش آسیب در اعضاي مختلف سازه جلوگیري کرد و عمر سازه را افزایش داد. علاوه بر این، می توان با پیش بینی مکان هاي ضعف سازه، عملیات بهینه اي جهت ترمیم و بهسازي آن در برابر زلزله انجام داد. بدین صورت که با شناسایی محل هاي ضعف سازه و ترمیم فقط همان قسمت آسیب دیده، می توان از صرف هزینه هاي زیاد و بعضاً غیر عملی جهت ترمیم کل سازه جلوگیري نمود.
اهمیت پایش سلامت سازه در تشخیص خرابی، ترمیم و تعمیر به موقع و پیشگیری از حوادث ناگوار می باشد. ارزش اقتصادی و اجتماعی زیرساختارها از یک سو، زوال این زیرساختارها و پیامدهای ناشی از شکست آنها از سویی دیگر، دولت ها را مجبور به صرف هزینه برای نگهداری و تعمیر آنها کرده است. از طرف دیگر با مسن‌تر شدن زیرساختارها، نیاز به اقدامات تعمیر و نگهداری افزایش می‌یابد. درحال حاضر نیاز به روش های جامع و دقیق که به¬دور از خطاهای انسانی (همچون قضاوت شخصی) باشد، احساس می‌شود.
وقوع خرابی در سازه ها در طول عمر آن ها امری اجتناب ناپذیر است. تاکنون در اثر وقوع خرابی ها در سیستم های سازه ای، خسارات مالی و جانی فراوانی پدید آمده است. بسیاری از این خرابی ها را می توان با بررسی های اولیه از وضعیت سازه ترمیم نمود و از گسترش خرابی در سازه ها و فروریختن آن ها جلوگیری کرد. هدف از پایش سلامت سازه پیدا کردن خرابی در سیستم های سازه ای به منظور ترمیم و نگهداری سازه است. بنابراین شناسایی خرابی سیستم های سازه ای در پایش سلامت سازه امری مهم و ضروری است و اگر خرابی سیستم های سازه ای بطور صحیح شناسایی شوند، می توان با تعمیر و یا تعویض عضو های ‌‌آسیب‌دیده از خرابی های کلی در سازه ها جلوگیری کرد.
خرابی‌های ساختمان‌ها و پل‌ها بدون هیچ هشدار قبلی قابل مشاهده در بسیاری از نقاط دنیا در حال افزایش است. با توجه به افزایش شمار این خسارات، توسعه روش‌هایی برای تشخیص خرابی‌هایی که منجر به این‌گونه خسارات می‌شوند بسیار ضروری به نظر می‌رسد. بنابراین ساختمان‌ها و ابرسازه‌های مهم، درست شبیه یک بیمار در بیمارستان، باید برای بروز نشانه‌های آسیب و یا خرابی احتمالی تحت پایش قرار گیرند.
یکی از روش‌های عیب‌یابی موثر در این زمینه عیب‌یابی بر اساس مشخصات ارتعاشی است که در این سمینار نیز به مفاهیم و مباحث پایه‌ای این روش پرداخته خواهد شد. در این مطالعه ضرورت و اهمیت عیب‌یابی بر اساس ارتعاشات ذکر و ابزارهای لازم در بحث پایش سلامت سازه بر اساس دینامیک سازه مورد بررسی قرار می گیرد.
انتخاب روش پایش سلامتی و عیب یابی از مهمترین بخش های مربوط به سیستم های مدیریت، تعمیرات و نگهداشت می باشد. یکی از روش های عیب یابی که در دهه های اخیر نیز زیاد مورد توجه محققین قرار گرفته، عیب یابی بر اساس مشخصات ارتعاشی سازه ها می باشد. از آن جهت که مشخصات ارتعاشی وابسته به مشخصات فیزیکی و مکانیکی و هندسه سازه می باشد به عنوان یکی از پارامترهای مهم در بحث عیب یابی سازه ها مورد رصد قرار می گیرد. از طرف دیگر حساسیت این پارامترها به هرگونه عیب یا خرابی در هر نقطه از سازه موجب شده که روش های عیب یابی بر اساس ارتعاشات و مشخصه های مودال جزو روش های عیب یابی کلی تقسیم بندی گردند که مزیت این روش در بحث عیب یابی سازه های بزرگ و حجیم همانند پل ها می باشد.
بنابراین با بررسی ویژگی‌های دینامیکی ناشی از ارتعاش یک سازه می‌توان ویژگی‌های خرابی سازه اعم از موقعیت و مقدار خرابی را شناسایی کرد. برتری‌های زیادی در استفاده از تکنیک‌های شناسایی خرابی بر اساس ارتعاش وجود دارد. من جمله این که استفاده از تعداد محدودی از حسگر‌ها می‌تواند برای شناسایی موقعیت و شدت خرابی سازه کافی باشد. همچنین تجهیزات لازم برای این اندازه‌گیری‌ها از قبیل شتاب‌سنج‌ها، کرنش‌سنج‌ها و تجهیزات اکتساب داده به نسبت کمتر و کم‌هزینه‌‌تر هستند. هر چند در عمل تکنیک‌های شناسایی خرابی بر اساس ارتعاش با مشکلاتی از قبیل خطاهای اندازه‌گیری، شکل مودهای ناقص، جواب‌های غیر یکتا در محاسبات و مسائل محیطی روبرو هستند. این مشکلات برای سازه‌های عمرانی شدیدتر است.

اطلاعات
تعداد صفخات: 98 صفحه پی دی اف
نوع: متن سمینار کامل 


مشاهده سایر محصولات این فروشنده

سمینار مقدمه ای بر پایش سلامت سازه ها
تاریخ ثبت: 1395/12/4    تاریخ به روزرسانی: 1397/2/25
قیمت: 400,000 ریال
بازديد: 4,568
حجم فایل: 1.68 مگابایت


لطفا برای دانلود این محصول، لینک زیر را کلیک کنید. پس از آن می توانید ثبت سفارش کرده و به صورت آنلاین مبلغ را پرداخت نمایید و بلافاصله محصول را دانلود کنید.

دانلود


کلمات کلیدی: پایش سلامت ،مقدمه ای بر پایش سلامت سازه ،health monitoring ،structural health monitoring ،پایش سلامت سازه ها ،سمینار ،سمینار پایش سلامت ،سمینار بر پایش سلامت سازه ها

اشتراک گذاری این مطلب در لینکدین   اشتراک گذاری این مطلب در فیس بوک   اشتراک گذاری این مطلب در تویتر   اشتراک گذاری این مطلب در کلوب   اشتراک گذاری این مطلب در گوگل بوک مارک   اشتراک گذاری این مطلب در یاهو   اشتراک گذاری این مطلب در گوگل پلاس وان   ارسال این مطلب به ایمیل دوستاننظرات شما

شما می توانید درباره مقاله فوق نظر دهید:

نام و نام خانوادگی:

متن تصویر مقابل

  

 


تبليغات ...

درج بنر ويژه ...